Máš doma viacero satelitných prijímačov a nechceš si do každého z nich kupovať kartu alebo ku každému prikupovať programové balíky? Tak tu je jedno z možných riešení ako využívať len 1 kartu na troch iných satelitných zariadeniach. Upozorňujem, že zdieľanie satelitných kariet nie je v SR úplne legálne a preto veľmi neodporúčam takéto používanie !

V prvom rade chcem upozorniť, že používanie zdieľania kľúčov na satelitných kartách nie je na Slovensku úplne legálne a preto je tento návod vhodný len na štúdijné účely ! Ja sám takéto zapojenie nevyužívam.

V komentároch k článku o Samsung TV LE40C670 som sa dočítal o zdieľaní satelitnej karty pomocou adaptéra Splitter Blue Line Wire. Adaptér je možné zakúpiť v rôznych e-shopoch. Treba len hľadať (www.google.sk). Takže potvrdzujem, že tento adaptér je možné použiť na Samsung C modely z roku 2010. Tento adaptér sa skladá z hlavnej karty, ktorá funguje ako server, čiže čítačka + má ďalšie 3 karty pre klientov, ktoré môžeš vsunúť do satelitných prijímačov alebo TV so vstavaným tunerom. Výhodou je, že je možné dokúpiť aj ďalšie klientské karty (3ks za cca 12,-€).
Jedinou nevýhodou môže byť to, že od čítačky=servera musíš ťahať káble ku každému klientovi=STB. V tomto prípade je vhodné použiť bezdrôtovú variantu, ktorá je o niečo drahšia.

Stručný návod na použitie splitteru kariet Blue Line Wire Card SET v 1.0:
1 – Pripojíme k serveru priložený adaptér, ktorý následne pripojíme do siete 230V;
2 – Vložíme prístupovú kartu operátora (napr.Skylink) do serveru čipom dole. Dioda „Ready“ trvalo svieti, po cca 2-5 sekundách kartu vytiahneme;
3 – Teraz vložíme do serveru klientskú kartu (je súčasťou balenia). Na karte začne veľmi rýchlo blikať červená dioda. Čakáme tak dlho, pokiaľ nezhasne. Teraz vytiahneme klientskú kartu a vložíme ďalšiu klientskú kartu. Tento krok vykonávame toľkokrát, koľko máme klientov;
4 – Teraz vložíme originálnu kartu do serveru (čipom dole). Pripojíme klientské karty k serveru, pokiaľ sme tak už neučinili. Klientské karty vložíme do dekodéru v prijímači.
5 – Pri správnom pripojení klientských kariet so serverom, dioda „ Status Link“ na serveri začne blikať na zeleno, v momente posielania informácií (dát) do klientskej karty.

Príklad zapojenia pre 3 STB:
Originálna karta do čítačky=servera;
-> 1. karta do 1. STB (Ferguson Ariva 100e);
-> 2. karta do 2. STB (Openbox X-810);
-> 3. karta do TV (Samsung LExxC570);

Príklad zapojenia pre 3+2 STB:
Originálna karta do čítačky=servera;
-> 1. karta do 1. STB (Ferguson Ariva 100e), ktorý je ako server pre -> 4. STB (Ferguson Ariva 100e) prepojený cez LAN;
-> 2. karta do 2. STB (Openbox X-810), ktorý je server pre -> 5. STB (Openbox X-810) prepojený pomocou RS-232;
-> 3. karta do TV (Samsung LExxC570)

Za poskytnutie informácií ďakujem nemenovanému autorovi.

Viacej informácií sa dočítaš aj na AB-fóre.


Komentáre vytvorené pomocou CComment' target='_blank'>CComment

Reklamný banner

Podporte túto stránku

Kliknutím na tlačidlo "Donate" môžete prispieť na chod tejto stránky a na skvalitnenie jej obsahu.

Kto je on-line

Práve tu je 439 návštevníkov a žiadni členovia on-line

TOPlist

Osobná meteorologická stanica (PWS)

Weather Underground PWS ITRENNRE2