Som užívateľom HTC Desire Z a taktiež vlastním Nokia N97 mini na ktorej mám internet. Dosť ma štvalo, že sa nemôžem s uvedeným HTC pripojiť nejakým normálnym spôsobom na spomenutú Nokiu a internetovať na HTC. Trochu som gúglil po internete a našiel som nasledovné, viď. článok.

Žiaľ samotný Android v HTC nepozná alebo skôr nevie komunikovať resp. vyhľadávať siete v režime Ad Hoc. To je ten dôvod, prečo som nenašiel s HTC WiFi sieť vytvorenú na Nokii cez program na to učený. Preto som sa pustil do nasledovného postupu, aj keď som nevedel šo všetko budem musieť pre sfunkčnenie tejto "vymoženosti" urobiť.

V prvom rade som si zálohoval všetky aplikácie, resp. ani nie tak samotné aplikácie ako ich dáta/databáze a nastavenia.

Potom som musel urobiť "root" na mojom HTC. Ten som urobil podľa tohto návodu: http://androidaci.4fan.cz/viewtopic.php?f=8&t=20

Skúšal som aj FW od Cyanogenmod, ale ten sa mi vôbec nepáčil. Mal síce niekoľko vylepšení, ale chýbajúce rýchle vytáčenie/hľadanie v kontaktoch bola jasná voľba = vrátiť sa späť k HTC FW. Existuje síce aplikácia, ktorá vraj simuluje niečo podobné ako má HTC v Sense, ale to už som nechcel riešiť ďalšou aplikáciou.

Následne som vykonal modifikáciu WiFi súborov podľa tohto návodu: http://www.addictivetips.com/mobile/enable-ad-hoc-network-support-on-htc-desire-s/

Opätovne som si musel nainštalovať všetky aplikácie, pretože tie sa pri vyššie uvedených krokoch vymažú a samozrejme obnoviť dáta z uložených záloh. Zostanú iba dáta na pamäťovej karte.

No a potom som už mohol veselo internetovať pripojením sa HTC na Nokiu, ktorá má nainštalovaný program JoiukuSpot, ktorý zdieľa internetové pripojenie mobilu.

Ďakujem všetkým, ktorí tieto návody pripravili a publikovali.


Komentáre vytvorené pomocou CComment' target='_blank'>CComment

Reklamný banner

Podporte túto stránku

Kliknutím na tlačidlo "Donate" môžete prispieť na chod tejto stránky a na skvalitnenie jej obsahu.

Kto je on-line

Práve tu je 377 návštevníkov a žiadni členovia on-line

TOPlist

Osobná meteorologická stanica (PWS)

Weather Underground PWS ITRENNRE2