Koncom roku 2018 sa internetom začali šíriť informácie, že je potrebná bezpečnostná previerka pre lietanie s dronom, teda konkrétne s dronom, ktorý má kameru. Našťastie sa náš národný bezpečnostný úrad hneď na začiatku roka 2019 buchol do hrude a vydal prehlásenie, ktoré uvedenú situáciu objasňuje.

Podrobné informácie nájdete v článku s názvom "Používanie dronov na letecké práce a súkromné účely nie je podmienené bezpečnostnou previerkou" na stránkach Národného bezpečnostného úradu.

Za toto objasnenie (už aj tak zamotanej situácie) ďakujem NBÚ a som nesmierne rád, že sa nájdu úrady alebo teda úradníci, ktorí majú záujem priniesť nám také informácie, ktoré my občania k tejto problematike potrebujeme. Taktiež ďakujem čitateľom mojej stránky, ktorí mi príležitostne (a v tomto prípade veľmi rýchlo) poskytujú užitočné informácie, o ktoré sa veľmi rád podelím :)

Ak ťa zaujíma problematika lietania s dronom, ktorý má kameru tak si prečítaj článok "Môžem lietať s dronom, ktorý má kameru? Legislatíva v SR".

JUCE 22.1.2019


Komentáre vytvorené pomocou CComment' target='_blank'>CComment

Reklamný banner

Podporte túto stránku

Kliknutím na tlačidlo "Donate" môžete prispieť na chod tejto stránky a na skvalitnenie jej obsahu.

Kto je on-line

Práve tu je 129 návštevníkov a žiadni členovia on-line

TOPlist

Osobná meteorologická stanica (PWS)

Weather Underground PWS ITRENNRE2