Úzkorozchodná železnica

Články venované prevažne menším vlakom a železniciam, ktoré mali neštandardný rozostup koľají. V prevažnej miere boli využívané pre ťažbu dreva a iných nerastných surovín, prípadne aj na prevoz ľudí a iného tovaru v ťažších alebo menej využívaných terénoch.

V krásnu slnečnú nedeľu 19. Júna 2016 sa konal už piaty ročník pochodu priateľov lesnej železnice Trenčín - Selec. Tak ako minulý rok tak aj tohoročného pochodu som sa zúčastni aj ja spolu s mojimi kamarátmi a teraz môžem povedať, že som veľmi rád, že organizátori tejto krásnej akcie pokračujú v začatej tradícií pochodov, pretože je to ozaj dobrá príležitosť na zviditeľnenie našej úzkorozchodnej lesnej železničky.

V tomto článku som zozbieral niekoľko informácií o úzkorozchodnej železničke, ktorá viedla, a jej pôvodné teleso samozrejme aj stále vedie, z obce Selec až do mesta Trenčína. Jednalo sa o malú lesnú železnicu, ktorá sa využívala na zvážanie dreva pri jeho ťažbe v lesoch Považského Inovca. V dnešnej dobe slúži teleso bývalej železnice skôr lesníkom, cykloturistike, bežkárom a iným činnostiam. Viacej informácií nájdete v samotnom článku.

Reklamný banner

Podporte túto stránku

Kliknutím na tlačidlo "Donate" môžete prispieť na chod tejto stránky a na skvalitnenie jej obsahu.

Kto je on-line

Práve tu je 166 návštevníkov a žiadni členovia on-line

TOPlist

Osobná meteorologická stanica (PWS)

Weather Underground PWS ITRENNRE2